Hyppää sisältöön

Yhteistyöryhmän kokoonpano 2019-2020

Henkilö

Jäsen/Varajäsen

Organisaatio

Timo Jokelainen

Puheenjohtaja

Lapin ELY-keskus

Anita Alajoutsijärvi

Jäsen

Agnico Eagle Finland

Kimmo Lämsä

Jäsen

Enontekiön kunta

Juho Kupila

Jäsen

GTK

Jouni Pihlaja

Varajäsen

GTK

Arto Leppälä

Jäsen

Inarin kunta

Minna Saramo

Varajäsen

Inarin kunta

Riitta Vilmilä

Jäsen

Kemijoen vesiensuojeluyhdistys

Erkki Lehtoniemi

Varajäsen

Kemijoen vesiensuojeluyhdistys

Erkki Huttula

Jäsen

Kemijoki Oy

Risto Pöyliö

Jäsen

Kemin kaupunki

Peter Brusila

Varajäsen

Kemin kaupunki

Teemu Alatalo

Jäsen

Keminmaan kunta

Susanna Sandberg

Varajäsen

Keminmaan kunta

Piippa Wäli

Jäsen

Kittilän kunta

Pekka Nyman

Varajäsen

Kittilän kunta

Kullervo Lauri

Jäsen

Kolarin kunta

Aimo Korpi

Varajäsen

Kolarin kunta

Matti Mattas

Jäsen

Lapin AVI

Risto M. Ruuska

Varajäsen

Lapin AVI

Riitta Lönnström

Jäsen

Lapin liitto

Juha Piisilä

Varajäsen

Lapin liitto

Erkki Jokikokko

Jäsen

LUKE

Erno Salonen

Varajäsen

LUKE

Marika Alapoikela

Jäsen

MetsäGroup

Lauri Karvonen

Jäsen

Metsähallitus

Markku Seppänen

Varajäsen

Metsähallitus

Pekka Keränen

Varajäsen

Metsähallitus

Kaija Kinnunen

Jäsen

MTK-Lappi

Samuli Kokkoniemi

Varajäsen

MTK-Lappi

Annika Muotka

Jäsen

Muonion kunta

Jussi-Pekka Tammilehto

Varajäsen

Muonion kunta

Marja Anttonen

Jäsen

Paliskuntain yhdistys

Anne Ollila

Varajäsen

Paliskuntain yhdistys

Pekka Nyman

Jäsen

Pelkosenniemen kunta

Tero Luoma-aho

Varajäsen

Pelkosenniemen kunta

Pekka Tuomas

Jäsen

Pellon kunta

Tapio Linden

Varajäsen

Pellon kunta

Kari Laurila

Jäsen

Posion kunta

Heli Knutars

Varajäsen

Posion kunta

Marjut Remes

Jäsen

Puolustusvoimat

Anne Kralik

Varajäsen

Puolustusvoimat

Veli Saarijärvi

Jäsen

Ranuan kunta

Sannamari Pehkonen

Jäsen

Rovaniemen kaupunki

Harri Katainen

Varajäsen

Rovaniemen kaupunki

Tiina Lovisa Solbär

Jäsen

Saamelaiskäräjät

Erkki Parkkinen

Jäsen

Sallan kunta

Veli Erkki Heikkilä

Varajäsen

Sallan kunta

Kari Kilpimaa

Jäsen

Savukosken kunta

Sari Kuosku

Varajäsen

Savukosken kunta

Tapani Kuusela

Jäsen

Simon kunta

Maarit Simoska

Varajäsen

Simon kunta

Arja Mäkitalo

Jäsen

Sodankylän kunta

Martti Kumpulainen

Varajäsen

Sodankylän kunta

Anne Bagge

Jäsen

Suomen luonnonsuojeluliiton Lapin piiri ry

Pekka Nyman

Varajäsen

Suomen luonnonsuojeluliiton Lapin piiri ry

Irmeli Ruokanen

Jäsen

Suomen metsäkeskus, Julkiset palvelut

Juha Hiltula

Jäsen

Suomen vesilaitosyhdistys

Paulus Lepistö Varajäsen Suomen vesilaitosyhdistys

Jorma Oinas

Jäsen

Tervolan kunta

Heikki Hepoaho

Varajäsen

Tervolan kunta

Miia Heikkinen

Varajäsen

Turveruukki Oy

Marjatta Kordelin

Jäsen

Utsjoen kunta

Veikko Porsanger

Varajäsen

Utsjoen kunta

Petri Tähtinen

Jäsen

VAPO Oy

Markku Kangas

Jäsen

Ylitornion kunta

Jouni Ollikkala

Varajäsen

Ylitornion kunta

Julkaistu 20.12.2017 klo 9.36, päivitetty 28.11.2019 klo 13.12

Julkaisija: